Jest zgoda na przejęcie Condora przez PGL

Niemiecki Federalny Urząd Antymonopolowy (Bundeskartellamt) wydał zgodę na przejęcie linii Condor przez Polską Grupę Lotniczą, do której należy LOT.

zdjęcie: Hans / Pixabay

– W wyniku fuzji operacje Condora i LOT-u nie będą się nakładać w żaden sposób. Przeciwnie, firmy uzupełniają się nawzajem, dzięki czemu Condor zostaje wzmocniony w walce konkurencyjnej z Lufthansą o pozycję lidera rynku niemieckiego. Udało nam się szybko wydać decyzję, która przyczyni się do zapewnienia przyszłości Condorowi po zawirowaniach ostatnich miesięcy – powiedział Andreas Mundt, prezes Niemieckiego Federalnego Urzędu Antymonopolowego.

Zobacz: PLL LOT przejęły niemieckiego przewoźnika!

Kolejnym krokiem po wydanej zgodzie przez Bundeskartellamt, będzie przedstawienie i  przyjęcie programu naprawczego dla niemieckiej linii. Jak podaje portal Pasażer.com, spotkanie z wierzycielami, na którym odbędzie się głosowanie nad przyjęciem lub odrzuceniem planu naprawczego odbędzie się 12 marca 2020 r. we Frankfurcie nad Menem.

Źródło: Pasażer

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.