Jedno z największych biur podroży w Europie zbankrutowało

Branża turystyczna nie okazuje litości. Przekonuje się o tym FTI Touristik, trzecie co do wielkości biuro podróży w Europie. Niemiecki touroperator właśnie ogłosił bankructwo.

Komunikat o upadłości na stronie biura/ Fot: FTI Touristik, Facebook

Do sądu rejonowego w Monachium wpłynął wniosek o rozpoczęcie procesu upadłościowego. Autorem wniosku jest niemieckie biuro Podróży FTI Touristik. To jedno z największych biur podróży w całej Europie. Według wielu rankingów zajmuje trzecie miejsca na Starym Kontynencie. Jak możemy przeczytać w mediach, kolejne kroki biura to kolejne wnioski o upadłość podległych mu podmiotów. Przesądzony jest fakt, że wakacyjne plany tysięcy turystów będą musiały zostać zmienione.

Upadek dużego biura podróży. Turyści świadkami kolejnego bankructwa w branży

Co z wykupionymi wycieczkami? Biuro podróży FTI Touristik podaje w specjalnym komunikacie, że już rozpoczęte wycieczki zostaną dokończone normalnie. Od 4 czerwca wycieczki nie będą już realizowane lub ich realizacja będzie jedynie częściowa.

Bankructwo dotknie wielu turystów, gdyż niemiecki touroperator obsłużył w samym 2023 roku prawie 4 miliony turystów. Niestety zła kondycja finansowa ciągnęła się już od jakiegoś czasu za FTI Touristik. Firmy nie udało się uratować, mimo wielu prób i starań różnych podmiotów.

Źródło: biznes.interia.pl/gospodarka/news-bankrutuje-jedno-z-najwiekszych-biur-podrozy-w-europie

Niemieckie biuro podróży zgłosiło wniosek o upadłość/ Tło: Tour Hebdo, Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.