Japonia przywraca wizy dla Polaków

W odpowiedzi na rozprzestrzenianie się koronawirusa na starym kontynencie, Japonia wstrzymuje do odwołania ruch bezwizowy dla obywateli polskich. Ambasada RP w Tokio poinformowała, że wizy dla Polaków wracają już 21 marca.

Kyoto, fot. Unsplash

Jeszcze do 20 marca możemy wjechać do Kraju Kwitnącej Wiśni tak, jak dotychczas – w celach podróżniczych i biznesowych na okres maksymalnie 90 dni. Dokładnie w 1 dzień kalendarzowej wiosny wraca procedura wizowa. Jak będzie wyglądać? Tego na razie nie wiadomo. Nie wiadomo też, jak długo wizy będą obowiązywać. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji epidemicznej w Europie.

Trudno dziwić się tak drastycznym ruchom. Japonia była jednym z bardziej doświadczonych przez wirusa azjatyckich krajów. Walka z wirusem wymagała wielu restrykcji i surowe ich egzekwowanie. Przeciwko zagrożeniu sprzysięgli się także sami Japończycy. Ich odpowiedzialna postawa odegrała dużą rolę w powstrzymaniu koronawirusa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.