Japonia przedstawiła maskotkę EXPO 2025

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Japonia przedstawiła maskotkę międzynarodowych targów EXPO2025, które odbędą się za trzy lata w mieście Osaka. Na maskotkę targów wybrano niebieską postać z wyłupiastymi oczami, której wygląd wywołał skrajne opinie wśród Japończyków.

Fot: Kansai, maskotka EXPO2025/ Źródło

Międzynarodowe targi EXPO2025 mają odbyć się w Japonii, konkretnie w mieście Osaka. W związku z tym organizatorzy poszukiwali właściwego loga do promowania imprezy. Ogłosili konkurs i otrzymali prawie 2 tysiące projektów.

Konkurs na maskotkę wygrał projekt drużyny „Mountain Mountain” z Tokio. Zaprojektowali oni uśmiechniętą niebieską postać, z wyłupiastymi oczami, kapiący łokciami i logo EXPO2025 w miejscu głowy. Autorzy sugerują, że kolor niebieski symbolizuje wodę i jej możliwości do zmiany kształtu w zależności od przybranej formy, a cała maskotka jest symbolem potencjału, różnorodności świata i zmiany na lepsze.

Opinie na temat maskotki są podzielone. Wiele osób uważa ją za udany projekt. Część Japończyków jednak twierdzi, że nie jest przyjemna w wyglądzie i może straszyć dzieci. A wy co myślicie?

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.