Japonia otwiera się na zagranicznych turystów

Japonia po raz pierwszy od początku pandemii otwiera się na indywidualnych turystów zza granicy. Na początek do „Kraju Kwitnącej Wiśni” będą mogli przylecieć turyści zaszczepieni 3 dawkami szczepionki na Covid-19, przedstawiając również negatywny test PCR-RT, nie starszy niż 48 godzin. Nowe przepisy wejdą w życie 11 października.

Jeśli tęskniliście za Japonią, to Japonia właśnie wyciąga do was utęsknioną dłoń! Japonia wprowadza nowe przepisy wjazdowe od 11 października, które zdecydowanie ułatwią wjazd do tego państwa turystom z całego świata.

Od 11 października w Japonii zniknie wymóg przyjazdu do kraju wraz z wykupioną wycieczką w biurze podróży. Wcześniej to była jedyna opcja, żeby zagraniczny turysta mógł odwiedzić Japonię. Niestety takie zasady bardzo ograniczały turystykę, która i tak już bardzo mocno ucierpiała od początku pandemii.

Zniesiony zostanie również dzienny limit przyjmowania turystów, który obowiązywał od kilku miesięcy. Nowe przepisy mają pobudzić japońską gospodarkę i reaktywować turystykę w „Kraju Kwitnącej Wiśni”.

Podsumowując:

  • Do Japonii może wjechać każdy turysta indywidualnie, nie musi kupować specjalnej wycieczki ani starać się o specjalne pozwolenia
  • Warunkiem wjazdu na teren Japonii bez kwarantanny jest: posiadanie 3 dawek szczepionki na Covid-19, okazanie certyfikatu na miejscu i negatywnego wyniku testu PCR-RT, nie starszego niż 48 godzin w momencie wylotu do Japonii

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.