Jak i skąd tanio polecieć do Dubaju w 2021?

Dubaj to jedno z nielicznych miejsc znajdujących się poza Europą, które podczas pandemii jest chętnie odwiedzane przez turystów. Wszystko za sprawą łagodnych restrykcji dotyczących podróżowania, jak i tych panujących w samej metropolii. Dlaczego więc nie skorzystać i nie polecieć do Dubaju na niezapomniany wypoczynek w dobrej cenie? Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was pakiet informacji, które przydadzą się Wam podczas planowania podróży do światowej stolicy luksusu.

Zdjęcie poglądowe: fernandozhiminaicela/ Pixabay

Testy

Przed lotem do Dubaju każdy musi wykonać test PCR na koronawirusa. Trzeba go zrobić w Polsce. Usługę tę oferuje chociażby Medicover, Diagnostyka czy PZH. Koszt jednego testu zaczyna się już od 299 zł wzwyż. Lista akceptowanych laboratoriów – TUTAJ

Według obecnych obostrzeń, wracając do Polski konieczne jest odbycie kwarantanny. Żeby jej uniknąć można wykonać test w Dubaju lub na lotniskach we Wrocławiu i Poznaniu oraz od 27 lutego również w Porcie Lotniczym Katowice-Pyrzowice.

Obostrzenia w Dubaju

Większość atrakcji w Dubaju funkcjonuje normalnie. Mimo to obowiązują limity miejsc, dystans społeczny oraz nakaz noszenia maseczki lub przyłbicy w przestrzeni publicznej. W taksówkach obowiązuje limit 2 dorosłych osób i 1 dziecka do 14 lat.

Ponadto wszystkie koncerty są zawieszone, restauracje i kawiarnie muszą być zamykane o godz. 1:00 w nocy, a pracownicy większości firm pracują zdalnie.

Kary za nieprzestrzeganie restrykcji są naprawdę wysokie. W przypadku braku maseczki może to być mandat w wysokości nawet 3 tys. zł.

Zdjęcie poglądowe: Raihan SR Bakhsh/ Wikimedia

Loty

Obecnie jest kilka możliwości, aby dostać do Dubaju. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

  • Z Warszawy liniami Emirates lub Enter Air lub Rainbow. Ponadto można wybrać loty z przesiadką we Frankfurcie – przykładowe znajdziecie TUTAJ.
  • Z Wrocławia z przesiadką we Frankfurcie – przykładowe loty można znaleźć TUTAJ.

Noclegi

Nasza firma oferuje dwie możliwości – pokoje hotelowe oraz prywatne apartamenty. Pokoje hotelowe mają również możliwość wykupienia pakietu z wyżywieniem, a ceny zaczynają się już od 50 zł/os. za noc za pokój!

Atrakcje

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, większość atrakcji turystycznych w Dubaju jest już otwarta. Pustynne safari, rejs jachtem, czy wjazd na taras widokowy Burj Khalify, te i wszystkie inne atrakcje możecie znaleźć w naszej ofercie.

Uśrednione koszty

Ciężko jest uśrednić tygodniowy koszt wyjazdu do Dubaju, ale przyjmując, że bilet zostanie kupiony za 1000 zł, a nocleg dla 4 osób wynajęty za 550 zł/os., wtedy pełen wyjazd powinien zamknąć się w granicach 2200 zł. Wszystko zależy od ilości atrakcji, które wybierzemy na miejscu oraz jedzenia jakie spożywamy. Dubaj wbrew pozorom nie jest tak drogi na jaki wygląda!

Pakiety wyjazdowe

Jeśli jesteś zainteresowany pełnym pakietem wyjazdowym, chcesz zapłacić jednym przelewem za wszystko – skontaktuj się z nami na adres [email protected].

W przeciągu roku obsłużyliśmy ponad 10000 klientów z Polski i nie tylko, do zobaczenia w Dubaju! 🇦🇪

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.