Izrael otwiera się na podróżnych!

Po zamknięciu granic w listopadzie 2021 roku, izraelskie władze postanowiły je ponownie otworzyć dla podróżnych przybywających z państw oznaczonych kolorem pomarańczowym. Wśród nich znajduje się Polska.

Tel Awiw, foto: Adam Jang/ Unsplash

Izrael długo pozostawał zamknięty dla obcokrajowców. W listopadzie ubiegłego roku tamtejszy rząd w końcu postanowił otworzyć granice, lecz pod koniec tego miesiąca musiał je ponownie zamknąć – powodem był rozwój wariantu Omikron koronawirusa. Teraz władze znowu zdecydowały się na otwarcie granic.

Od 9 stycznia do Izraela mogą przybywać osoby z państw oznaczonych kolorem pomarańczowym – wśród nich znajduje się m.in. Polska. Są jednak warunki. Każdy podróżny musi posiadać zaświadczenie o przejściu szczepienia przeciwko COVID-19 lub dokument potwierdzający odbycie choroby. Ponadto wszyscy chętni do odwiedzenia tego kraju muszą przed i po przekroczeniu granicy wykonać test PCR na koronawirusa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.