Izrael od 19 września zmienia zasady wjazdowe

Od 19 września w Izraelu wchodzą w życie najnowsze zmiany dotyczące wjazdu na teren kraju turystów zagranicznych. Wlatywać będą mogły tylko grupy turystyczne z wybranych państw, turyści indywidualni nadal bez możliwości odwiedzenia Izraela.

Fot: Taylor Brandon, Unsplash

To nie pierwszy raz, gdy Izrael zmienia swoje zasady wjazdowe. Od 19 września będą obowiązywać nowe zasady, dotyczące w znaczącym stopniu również turystów z Polski.

Wszyscy zagraniczni turyści wjeżdżający do Izraela i znajdujący się na żółtej bądź pomarańczowej liście, będą musieli być zaszczepieni przeciwko Covid-19 w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Dodatkowo przyjezdni muszą posiadać negatywny test PCR, nie starszy niż 72 godziny.

Na sam koniec pasażerom przylatującym np. do Tel Awiwu będą robione szybkie testy antygenowe, od których wyniku zależy ostateczne dopuszczenie do bezproblemowego wstępu na teren Izraela.

Zmiana dotyczy bezpośrednio turystów z Polski, ponieważ nasz kraj znajduje się na izraelskiej żółtej liście.

Turyści indywidualni nadal nie są wpuszczani do Izraela i nie widać na horyzoncie w tym momencie bliższych perspektyw, aby ten stan rzeczy miał się zmienić.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.