Izrael łagodzi restrykcje związane z podróżowaniem

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Jeszcze w maju izraelskie władze poluzują restrykcje wjazdowe dla wszystkich podróżnych. Aby wjechać do tego kraju konieczne będzie wykonanie tylko jednego testu na COVID-19, a nie jak obecnie dwóch.

Tel Awiw, foto: Shai Pal/ Unsplash

Sytuacja epidemiczna w Izraelu uległa znacznej poprawie. 8 maja odnotowano tam tylko 1674 nowe przypadki zakażeń koronawirusem – jeszcze w kwietniu liczba ta przewyższała 10 tys.

W związku z tym, od 21 maja tamtejsze władze poluzują restrykcje związane z podróżowaniem. Od tego dnia nie będzie trzeba już wykonywać drugiego testu po przylocie i odbywać krótkiej kwarantanny z nim związanej – wystarczy zrobić jeden przed przylotem. Co więcej, już od 10 maja oprócz testu PCR będzie również akceptowany test antygenowy. Ten pierwszy należy wykonać 72 h przed przybyciem do Izraela, z kolei ten drugi 24 h przed.

Dalej jednak ma obowiązywać wypełnienie formularzu lokalizacyjnego, a także wykupienie ubezpieczenia pokrywającego koszty leczenia związane z zachorowaniem na koronawirusa.

Wszystkie wyżej wymienione ograniczenia tyczą się zarówno osób zaszczepionych, jak również tych, którzy nie przyjęli szczepienia przeciwko COVID-19.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.