Islandzki przewoźnik Play uruchomi połączenia do kolejnych miast w Europie

Niskokosztowe linie lotnicze z siedzibą na Islandii poinformowały, że w najbliższym sezonie letnim otworzą połączenia m.in. do Portugalii, Włoch i Czech.

Foto: Colin Cooke Photo/ Flickr

Zgodnie z zapowiedzią islandzkiego przewoźnika Play, w przyszłorocznym sezonie letnim uruchomi on loty na trasie z Rejkiawiku do Lizbony, Stuttgartu, Bolonii i Pragi. Połączenia do Portugalii i Niemiec zostaną zainaugurowane w maju, z kolei do Czech i Włoch w czerwcu.

– Cztery nowe połączenia wzmocnią naszą pozycję w Europie i umożliwią podróż na Islandię jeszcze większej liczbie europejskich podróżnych. Jesteśmy przekonani, że nowości będą cieszyły się dużą popularnością wśród pasażerów – powiedział cytowany przez portal Pasażer.com dyrektor generalny linii Play Birgir Jónsson.

Dzięki zyskaniu nowych połączeń, europejska siatka Play będzie liczyła łącznie 21 tras, które będą wykonywane tylko trzema samolotami Airbus 321neo.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.