Islandia: Władze luzują ograniczenia dotyczące wjazdu do ich kraju!

Rząd Islandii poinformował, że obywatele państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego, w tym Polski, który wyzdrowieli już z COVID-19, będą mogli od 10 grudnia podróżować na wyspę bez ograniczeń.

Seljalandsfoss, zdjęcie: 12019/ Pixabay

Decyzję podjęto w związku ze spadkiem liczby dziennych zakażeń koronawirusem na Islandii – w ciągu ostatniego tygodnia potwierdzono tam tylko 83 przypadki.

Od 10 grudnia obywatele Polski, którzy udokumentują przy wjeździe przebytą chorobę COVID-19, nie będą musieli odbywać kwarantanny ani wykonywać testów. Dotyczy to tylko ozdrowieńców.

Szczegółowe informacje na temat rodzaju potrzebnej dokumentacji, będą dostępne wkrótce na stronie islandzkiego rządu poświęconej pandemii koronawirusa.

Oprócz luzowania restrykcji dla ozdrowieńców, władze Islandii ogłosiły również, że badania na obecność COVID-19 w portach lotniczych, będą darmowe dla podróżnych, którzy przybędą na wyspę w okresie od 1 grudnia 2020 r. do 31 stycznia 2021 r.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.