Irbil ponownie pojawi się w siatce Eurowings

Berlin, Hamburg, Stuttgart – to z tych miast niemieckie linie lotnicze Eurowings rozszerzą swoją ofertę do miasta Irbil w Iraku. Ta wiadomość z pewnością ucieszy podróżnych poszukujących egzotycznych miejsc na swojej mapie podróży.

Foto: Kevin Hackert/ Unsplash

19 grudnia 2023 roku zostaną uruchomione pierwsze rejsy z Berlina i Hamburga do Irbilu. Dzień później inauguracyjny lot odbędzie się ze Stuttgartu. Połączenie będzie realizowane dwa razy w tygodniu, umożliwiając podróżnym elastyczne planowanie swoich wypraw.

Na trasach do Irbilu linie Eurowings wykorzystają samoloty Airbus A320, zapewniając komfort i bezpieczeństwo podróży. To ważny krok Eurowings w rozwijaniu swojej sieci połączeń do krajów Bliskiego Wschodu.

Obecnie jedynym połączeniem realizowanym przez Eurowings do Irbilu jest to z Dusseldorfu. Rozszerzenie siatki o kolejne trzy miasta w Niemczech wpisuje się w strategię rozwoju linii lotniczych i zapotrzebowanie pasażerów na nowe destynacje. Irak, z Irbilem na czele, oferuje fascynującą mieszankę kultury, historii i przyrody, która przyciąga coraz więcej podróżnych.

Źródło: eurowings.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.