Irak łagodzi przepisy dla Polaków ubiegających się o wizę

Irackie władze wprowadziły w poniedziałek nowe regulacje dotyczące możliwości uzyskania wizy przez obcokrajowców. Na liście państw z poluzowanymi przepisami znalazła się m.in. Polska.

As-Sulajmanijja, foto: Zana Latif/ Unsplash

15 marca nastąpiły zmiany w irackich przepisach. Tamtejsze władze postanowiły wprowadzić nowy program wizowy dla obywateli większości krajów europejskich, w tym również Polski. Ponadto na liście znalazły się państwa takie jak Australia, Rosja, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Kanada i Stany Zjednoczone.

Od teraz istnieje możliwość ubiegania o tzw. wizę on arrival, którą można uzyskać zaraz po przybyciu do Iraku. Dokument ten pozwala na maksymalnie dwumiesięczny pobyt w kraju. Jest to znaczne ułatwienie, ponieważ dawniej zdobycie wizy wiązało się ze skomplikowanymi procedurami, które pochłaniały dużo czasu.

Ostatnie decyzje irackich władz nie są przypadkowe. Tamtejszy rząd pragnie ożywić ruch turystyczny, który w ubiegłych latach był znikomy ze względu na niestabilną sytuację polityczną.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.