Internet w PKP Intercity ma być o wiele lepszy

Spółka PKP Intercity zapowiedziała, że już wkrótce internet w jej pociągach nie będzie zawodny i jego działanie będzie zadowalające. Pomóc w tym ma nowy system WiFiX.

Fot: internet w PKP w końcu będzie dobrze działał?/ Andrzej Otrębski – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Może też mieliście taką sytuację jak ja: jedziecie na kilkugodzinnej trasie pociągiem przez Polskę przykładowo z Warszawy do Krakowa. Możecie popracować na laptopie, więc zamierzacie produktywnie wykorzystać czas podróży. I co? I się nie da. Zasięg komórkowy nie działa, a internet w pociągu ciągle przerywa i praca bardziej irytuje, niż jest produktywna. Od dawna wiadomo, że internet w PKP nie jest wzorem ideału. Teraz spółka zapowiada zmianę w tej kwestii. Na łamach portalu rynekkolejowy.pl poznaliśmy szczegóły nowego projektu polskich kolei.

Nowy system poprawi internet w PKP?

Nowy system internetowy ma być rewolucyjnym rozwiązaniem i przełomem dla pasażerów. PKP Intercity wprowadzi system WiFiX, który monitoruje funkcjonowanie urządzeń odpowiedzialnych za dostarczanie internetu. System pozwala też na odczytywanie danych dotyczących sieci Wi-Fi bez względu na to gdzie znajduje się pociąg. W prostych słowach – system będzie mógł dokładnie monitorować gdzie (w sensie w jakim miejscu na trasie), w jakim wagonie lub składzie wystąpiły problemy z internetem, jaki miały charakter i wszystko to opisze w czytelny dla analityków sposób. To w przyszłości ma pomóc wprowadzić niezawodny internet w pociągach PKP Intercity.

Źródło: www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pkp-intercity-obiecuje-teraz-juz-internet-bedzie-niezawodny-118028.html

Tło: Pendolino/ Jakub Hałun – Praca własna, CC BY-SA 4.0

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.