Indyjski Pałac Miejski w Jaipurze na Airbnb!

Maharadża Jaipuru postanowił udostępnić swoją posiadłość podróżnym. W apartamencie Gudliya nocował m.in. Bill Clinton, Jackie Kennedy, księżna Diana oraz Oprah Winfrey. Ile kosztuje noc w bajecznych murach największej atrakcji stolicy Radżastanu?

Noc w 292-letnim pałacu to cena rzędu 1000 dolarów. Jest to oferta promocyjna, obowiązująca do końca tego roku. Warto się pośpieszyć, ponieważ od 1 stycznia 2020 r. cena podskoczy do 8000 dolarów. 

Ofertę znajdziecie pod tym linkiem: https://www.airbnb.pl/rooms/39622530?source_impression_id=p3_1573651388_1JGI4YFXmNOMmnU%2B

Pałac znajduje się w samym centrum miasta. Współlokatorami podróżnych, którzy zdecydują się na wynajem apartamentu, będzie sama rodzina królewska. Oprócz sypialni z podwójnym łóżkiem i łazienką, w cenę pobytu wliczony jest dostęp do krytego basenu. Przewidziane jest również  śniadanie i obiad przyrządzane z lokalnych produktów. Posiłki będą wydawane na tarasie z widokiem na pasmo górskie Arawali. Wynajmujący będą mieli także prywatnego kamerdynera oraz lokalnego przewodnika. 

Padmanabh Singh, 21-letni maharadża przyznaje, że jest podekscytowany współpracą z Airbnb. Chciałby pokazać turystom piękno regionu oraz tradycyjną indyjską gościnność. 

Wpływy z rezerwacji mają zostać przekazane fundacji wspierającej kobiety z wiejskich obszarów Indii oraz mieszkańców Radżastanu.

Aktualnie wszystkie terminy na rok 2019 są zajęte. 

Zdjęcia: Airbnb

Źródło: Wprost

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.