Indonezja znosi w pełni kwarantannę dla zaszczepionych turystów i wymóg testu na lotnisku

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Władze Indonezji luzują kolejne restrykcje wjazdowe. Tym razem turyści zaszczepieni na COVID-19 nie będą musieli ani odbywać kwarantanny po przylocie, ani wykonywać szybkich testów antygenowych na lotnisku w Dżakarcie. Jakie są szczegóły i zasady wjazdu na ten moment?

Fot: Wschodnia Java, Indonezja/ Anggit Rizkianto, Unsplash

Indonezja podejmuje kolejny krok w stronę całkowitego zniesienia restrykcji, wprowadzonych przez światową pandemią COVID-19. Władze Indonezji na specjalnej konferencji prasowej w dniu 4 kwietnia ogłosiły, że od tego momentu zaszczepieni turyści nie będą musieli już odbywać kwarantanny na miejscu i wykonywać testów na lotnisku po przylocie.

Czyli jak dokładnie wyglądają zasady wjazdu do Indonezji? Osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 muszą zabrać ze sobą jedynie certyfikat zdrowotny oraz wykonać test PCR-RT i okazać go w Indonezji na lotnisku z wynikiem negatywnym nie później niż 48 godzin od momentu pobrania wymazu. W praktyce oznacza to, że wykonujemy test przed przylotem i możemy od razu cieszyć się pięknem Indonezji! Test musi być w języku angielskim i trzeba zarejestrować go w TEJ APLIKACJI.

Jeśli chodzi o osoby niezaszczepione i ozdrowieńców, to obowiązuje teoretyczny zakaz wjazdu takich osób na teren Indonezji. Wyjątkami są:

  1. Osoby poniżej 12ego roku życia, którym towarzyszą rodzice i które posiadają negatywny wynik testu RT-PCR
  2. Osoby poniżej 18-ego roku życia
  3. Osoby z chorobami współistniejącymi, które uniemożliwiają wykonanie szczepienia; w tym przypadku należy posiadać zaświadczenie od lekarza/ze szpitala w języku angielskim poświadczające, że choroba współistniejąca uniemożliwia wykonanie szczepienia

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.