Indonezja znosi obowiązek wykonywania testu na Covid-19 przed przylotem dla zaszczepionych podróżnych

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Prezydent Indonezji Joko Widodo ogłosił, że Indonezja nie wymaga już przedstawiania negatywnego wyniku testu na Covid-19 przy wjeździe do kraju od zaszczepionych na Covid-19 podróżnych. Przepisy weszły w życie 18 maja i zdecydowanie ułatwią podróże.

Jeśli byliście już w Indonezji, to z pewnością z nią tęsknicie. Jeśli jednak jeszcze nie byliście w Indonezji, to macie ku temu świetną okazję! Poluzowane zostały kolejne obostrzenia, co oznacza praktycznie brak obostrzeń przy wjedzie dla osób zaszczepionych przeciwko Covid-19.

Pod koniec maja usunięto obowiązek wykonywania testu na Covid-19 przed przylotem dla zaszczepionych na wspomnianą chorobę podróżnych. Aktualne obostrzenia przedstawiają się tak:

„Podróżni są zobowiązani do przedstawienia ważnego, drukowanego lub cyfrowego, międzynarodowego zaświadczenia o pełnym szczepieniu przeciwko COVID-19, sporządzonego w języku angielskim oprócz języka kraju pochodzenia. Ostatnia dawka musi być podana co najmniej 14 dni przed wyjazdem. Alternatywnie, osoby, które niedawno wyzdrowiały z COVID-19, mogą zamiast tego przedstawić dowód wyzdrowienia, a także zaświadczenie lekarskie o zdolności do lotu. Obywatele i mieszkańcy Indonezji, którzy nie otrzymali pełnego szczepienia, będą musieli zaszczepić się w okresie kwarantanny. Podróżni wjeżdżający do kraju na podstawie umowy lub w tranzycie, o ile nie opuszczają obszaru lotniska i przedstawią bilet lotniczy poza Indonezję, są zwolnieni z obowiązku szczepień.” – Skyscanner.

Niezaszczepieni podróżni wciąż nie mają powodów do radości. Dla nich pozostaje obowiązek wykonywania testu na Covid-19 + 5 dni kwarantanny po przylocie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.