Indonezja zniosła wszystkie restrykcje związane z Covid-19

Z dniem 9 czerwca Indonezja oficjalnie zniosła wszystkie regulacje i wymogi związane z Covid-19. Pandemia jest już przeszłością dla tego wyspiarskiego państwa.

Indonezja była jednym z państw, które najmocniej odczuły skutki pandemii Covid-19. Kraj był długo zamknięty dla turystów, a nawet jeśli Rząd Indonezji luzował restrykcje, to nadal nie były one zachęcające dla potencjalnych przyjezdnych.

Na szczęście już Indonezja ma to za sobą. Od 9 czerwca 2023 roku zniesiono wszystkie restrykcje, wymagania i zakazy związane z globalną pandemią Covid-19. Nie są już wymagane maseczki, szczepienia, nie trzeba martwić się kwarantanną i mierzeniem temperatury.

To świetna pora na odwiedzenie Indonezji, która zdecydowanie jest jednym z najpiękniejszych państw na świecie. Zwykle z Polski dolecieć można do Dżakarty, ale stamtąd najlepiej od razu uciec na bajkowe Bali lub cudowny Lombok.

Źródło/ Tło: Killian Pham, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.