Indonezja: pracownik lotniska spadł z samolotu

Na lotnisku w Dżakarcie doszło do groźnego incydentu z udziałem pracownika naziemnego linii lotniczych TransNusa. Mężczyzna spadł z samolotu na płytę lotniska wskutek nieskoordynowanego usunięcia drabiny.

Foto: Husin Meydiansya/ Youtube

Na lotnisku w Dżakarcie, pracownik naziemny linii lotniczych TransNusa spadł z samolotu, gdy nieskoordynowane działania załogi doprowadziły do usunięcia drabiny z otwartych drzwi maszyny. Pracownik, nieświadomy, że drabina została usunięta, próbował opuścić samolot, co skończyło się upadkiem na płytę lotniska.

Niebezpieczne zdarzenie na lotnisku w Dżakarcie

Mężczyzna natychmiast otrzymał pomoc medyczną. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającego wypadku, pracownik nie odniósł obrażeń zagrażających jego życiu. Szybka reakcja służb medycznych zapobiegła poważniejszym konsekwencjom zdrowotnym.

W odpowiedzi na incydent, władze lotniska w Dżakarcie wszczęły dochodzenie mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Dodatkowo, podjęto środki mające na celu zapobieganie podobnym wypadkom w przyszłości, w tym przegląd procedur i szkolenie personelu.

Źródło: dailymail.co.uk

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.