Indie w końcu otwierają się na turystów!

Indyjski rząd poinformował, że kraj nareszcie otworzy się na zagranicznych turystów i zacznie wydawać wizy turystyczne. Od 15 października przyjezdni będą mogli składać wnioski o wizy w przypadku lotów czarterem, a od 15 listopada turyści indywidualni.

Fot: kyran low on Unsplash/ Źródło

Indie są już zamknięte ponad rok dla jakiejkolwiek turystyki. Rząd w Delhi uznał, że przyszedł czas na ożywienie branży turystycznej i nad Gangesem znowu muszą pojawić się ludzie rządni przygód i chłonięcia hinduskiej kultury.

Na sam początek wizy turystyczne zaczną być wydawane turystom podróżującym lotami czarterowymi. Ten proces rozpocznie się od 15 października. Pierwsze 500 tysięcy wiz dla turystów ma być darmowe.

Od 15 listopada już każdy indywidualny turysta będzie mógł składać wniosek o wizę turystyczną i przylecieć do Indii. Nie ma podanych szczegółów, ale prawdopodobnie wymogiem otrzymania wizy będzie udowodnienie zaszczepienia lub wymóg testu przed wylotem lub na miejscu.

Kraj ten bardzo ciężko doświadczył trudów pandemii. ale postępujący program szczepień i poprawa sytuacji z ilością zakażeń pozwoliła na nowo otworzyć granice Indii.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.