Indie: Pasażer uderzył pilota po kilkugodzinnym opóźnieniu lotu

Do niecodziennego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu linii IndiGo, gdy pasażer, niezadowolony z opóźnienia lotu, zaatakował kapitana. Incydent ten miał miejsce na lotnisku Indiry Gandhi w Indiach podczas podróży z Delhi do Goa.

Podczas lotu IndiGo nr 2175 doszło do incydentu, który zszokował pasażerów i załogę. Drugi kapitan, starając się wyjaśnić przyczyny opóźnienia związane z mgłą, został zaatakowany przez jednego z pasażerów. Incydent ten spotkał się z zdecydowaną reakcją linii lotniczych, które niezwłocznie podjęły kroki wobec agresywnego pasażera.

Pasażer, zidentyfikowany jako Sahil Kataria, został aresztowany zaraz po zdarzeniu. Po usunięciu go z samolotu sprawcę przekazano odpowiednim władzom. Finalnie pasażer został zwolniony za kaucją.

Incydent ten stanowi przypomnienie o konieczności szacunku i zrozumienia dla załogi samolotu, która nie ma bezpośredniego wpływu na opóźnienia i problemy operacyjne związane ze złymi warunkami atmosferycznymi.

Źródło: secretflying.com

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.