Indie: bezpłatne zwiedzanie zabytków do 15 sierpnia

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

W związku z 75. rocznicą odzyskania przez Indie niepodległości, władze ogłosiły darmowy wstęp do narodowych zabytków znajdujących się na terenie tego kraju. Oferta obowiązuję do 15 sierpnia 2022 roku.

Taj Mahal, foto: Jovyn Chamb/ Unsplash

Już za kilka dni, bo 15 sierpnia Indie będą świętowały 75. rocznicę odzyskania niepodległości. Rząd tego kraju na różne sposoby planuje uczcić to święto. Jednym z nich jest wprowadzenie bezpłatnego wstępu do wszystkich zabytków chronionych w ramach Archaeological Survey of India (ASI).

Jak informuje tamtejsze Ministerstwo Kultury i Turystki, oferta obowiązuje od 5 do 15 sierpnia br. Jest ona przeznaczona dla wszystkich, również dla zagranicznych podróżnych.

Obecnie pod opieką ASI znajdują się łącznie 3693 zabytki. Należą do nich m.in. Taj Mahal, grobowiec Humajuna, fort Tughlaqabad, Świątynia Słońca Konark, grobowiec Safdarjung oraz jaskinie Ajanta.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.