IKEA ogłasza współpracę ze Swedish House Mafia

Szwedzki gigant meblowy poinformował w czwartek, że razem ze znanym na całym świecie zespołem muzycznym Swedish House Mafia łączy siły, aby ,,zgłębić temat muzyki i kreatywności w domu”.

Swedish House Mafia (Od lewej: Sebastian Ingrosso, Steve Angello i Axwell), foto: Parlophone Music Sweden/ Wikimedia

Od lat muzyka odgrywa ważną rolę w domu. Wielu z nas słucha jej podczas pracy, odpoczynku czy przygotowywania posiłku. Z tego powodu, IKEA postanowiła nawiązać współpracę z utytułowanymi artystami z branży EDM, aby muzyka stała się nieodłącznym elementem każdego domu.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani i szczęśliwi mogąc ogłosić współpracę ze Swedish House Mafia. Dzięki ich solidnemu doświadczeniu w produkcji muzycznej mamy nadzieję, że będziemy mogli wspólnie zdemokratyzować kreatywność i produkcję muzyczną, aby jeszcze więcej ludzi mogło być bardziej kreatywnych w domu – powiedział James Futcher, kierownik ds. projektowania produktów w IKEA.

– Oboje chcieliśmy wyjść poza nasze strefy komfortu i wspólnie stworzyć coś nowego i świeżego: czystą współpracę między twórcami muzyki a ekspertem od domu. Mocno czuliśmy potrzebę współpracy z kimś, kto podzielał naszą wizję umożliwienia każdemu tworzenia muzyki w domu – poinformowała Swedish House Mafia, w której skład wchodzi Axwell, Steve Angello i Sebastian Ingrosso.

Jak ogłosiła IKEA, nowa kolekcja ma zostać przedstawiona światu najwcześniej we wrześniu 2022 roku. Ma ona się składać z rozwiązań wyposażenia domu zaprojektowanych tak, aby ułatwić kreatywność w zakresie produkcji i słuchania muzyki.

Źródło: materiały prasowe

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.