IATA ułatwia podróżowanie osobom z Unijnym Certyfikatem COVID

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przewoźników Lotniczych (IATA) ogłosiło, że Unijny Certyfikat COVID, a także jego brytyjski odpowiednik National Health Service COVID Pass można teraz przesłać do IATA Travel Pass. Dzięki temu znacznie ułatwiono podróże międzykontynentalne zaszczepionym osobom z Europy.

W związku z decyzją IATA, obecnie wszystkie osoby posiadające unijny lub brytyjski certyfikat COVID-19 mogą przesłać go do aplikacji IATA Travel Pass, która jest używana przez linie lotnicze z całego świata.

– Świadectwa szczepień przeciwko COVID-19 stają się powszechnym wymogiem w przypadku podróży międzynarodowych. Obsługa europejskich i brytyjskich certyfikatów za pośrednictwem IATA Travel Pass jest ważnym krokiem naprzód, zapewniającym wygodę podróżnym, autentyczność dla rządów i wydajność dla linii lotniczych – powiedział Nick Careen, starszy wiceprezes IATA ds. bezpieczeństwa i ochrony operacji.  

Dzięki temu, zaszczepione osoby podróżujące z Europy do innych krajów świata nie muszą się martwić o weryfikację swoich certyfikatów oraz czy na pewno zostaną wypuszczone z lotniska. Synchronizacja dokumentów może się przydać również ozdrowieńcom, a także osobom podróżującym do danego kraju z negatywnym wynikiem testu na koronawirusa. 

Warto także zaznaczyć, że posiadanie aplikacji IATA Travel Pass pomaga skrócić czas odprawy na lotnisku. Obecnie wiele linii lotniczych oferuje takie właśnie udogodnienie dla swoich klientów. Takimi przykładami są chociażby Emirates, VietJet, Aeroflot, Qantas, Singapore Airlines czy British Airways.

Arabia Saudyjska dołącza do projektu IATA

Niedawno IATA poinformowało, że od 30 września br. Arabia Saudyjska zaakceptuje IATA Travel Pass. Oznacza to, że osoby przylatujące i odlatującego z tego kraju będą mogły wykorzystać aplikację m.in. do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.