Hotele będą otwarte od 12 lutego!

W dzisiejszym wystąpieniu Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 12 lutego hotele będą mogły wznowić swoją działalność. Hotele będą mogły przyjąć gości z ograniczeniem pojemności do 50% miejsc w obiekcie.

18.01.2021 Wirtualna konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansow Tadeusza Koscinskiego Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER N/z: Mateusz Morawiecki

Na dzisiejszej konferencji, która zapowiadała stopniowe luzowanie obostrzeń, usłyszeliśmy garstkę dobrych informacji. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 12 lutego dopuszczone będzie otwarcie się hoteli oraz obiektów noclegowych, nie będą mogły one jednak przyjąć więcej niż 50% gości. Działalność ma być prowadzona w reżimie sanitarnym, co jest dość oczywiste. Na otwarcie hoteli czekaliśmy od końca listopada i zdecydowanie jest to krok w dobrą stronę. Nie wiemy jeszcze czy dotyczy to również wynajmu krótkoterminowego jak AirBnB, ale dowiemy się na pewno w najbliższych dniach.

Oprócz hoteli od 12 lutego zostaną otwarte również kina i teatry do 50 procent obłożenia, dozwolony będzie sport amatorki na powietrzu, otwarte będą stoki narciarskie i baseny. Wszystko obowiązkowo w reżimie sanitarnym i z zakazem konsumpcji.Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.