Hotel w Anglii zaprosił pod swój dach… schroniskowe psiaki

Zlokalizowany na pięknej, angielskiej wsi gregoriański dworek Tewkesbury Park w Gloucestershire doskonale rozumie, że odpoczynku od codziennych trosk potrzebują wszyscy, nie tylko ludzie. Niedawno ugościł pod swoim dachem trzy schroniskowe psy, dając im unikalną szansę, by odpoczęły od samotności i zgiełku.

Bezdomne pieski w Tewkesbury Park

We współpracy ze schroniskiem dla zwierząt Cheltenham, hotel ugościł 16-letniego seniora Kolo, 9-letniego Tinkerbella i rocznego Oreo. Bezdomne zwierzaki mogły liczyć na tak potrzebny im odpoczynek, smakołyki i zabawę ze swoimi schroniskowymi opiekunami. Gwoździem programu był wspólny obiad w lokalnej, przyjaznej zwierzakom restauracji. Po obfitym posiłku psiaki udały się na długi spacer i miały do swojej dyspozycji aż 164 akrów zieleni parku Tewkesbury Park.

Po aktywnym spacerze, zabawie i socjalizacji, psy wróciły do hotelu na zasłużony odpoczynek na miękkich, dostosowujących się do ich sylwetki legowisk z pianki. Do dyspozycji miały pełne miski z jedzeniem, wodą, a także dostęp do świeżego powietrza, gdyby wciąż było im mało zabawy i bliskości człowieka – a jak wiadomo, tego schroniskowym psiakom brakuje najbardziej.

Dlaczego hotel zdecydował się na taki ruch? Jak czytamy na ich Facebookowej stronie:

„Cóż, ponieważ zasługują na to!”

Na luksusowym pobycie w hotelu zyskali najstarsi – Kolo i Tinkerbell, którzy szukają domu wspólnie. Dzięki wizycie w hotelu pieski miały okazję się socjalizować, poznały nowych ludzi… być może swoich przyszłych opiekunów? Wyraźnie podobało im się to, że są w samym centrum zainteresowania.

Schronisko akcję rozpieszczania psiaków powtarza co miesiąc, dając okazję coraz to nowym zwierzakom zaznać odrobiny luksusu i odpocząć od trudnej rzeczywistości.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.