Hotel Atlantis w Dubaju – jak dotrzeć za darmo?

Miejsc do odwiedzenia na turystycznej mapie Dubaju jest mnóstwo, ale pojawia się jeden problem – jak tam dotrzeć? Poniżej dowiecie się, jak całkowicie za darmo dojechać do jednego z najsłynniejszych punktów Dubaju – Hotelu Atlantis.

Aby dotrzeć do kultowego już Atlantis na Palm Islands (Wyspy Palmowe) należy przedostać się w okolicę stacji tramwajowej Palm Jumeirah, a następnie spacerem przejść na pierwszy przystanek kolejki Monorail, która kursuje wzdłuż sztucznej wyspy.

Następnie przy okienku z biletami poproście o bilet do stacji Nakheel Mall. Na tym przystanku musicie wysiąść, opuścić stację i chociaż przez moment pospacerować po nowootwartym centrum handlowym.

Wracając na stację poproście o bilet do Atlantis Hotel. Otrzymacie go za darmo!

W drugą stronę wykonajcie te same kroki tj. przy stacji Nakheel Mall koniecznie się przesiądźcie. W innym wypadku zapłacicie mandat!

Gratulacje, właśnie zaoszczędziliście 30 zł!

Wyspy Palmowe (ang. Palm Islands) to zespół 3 największych sztucznych wysp na świecie. Od 2001 roku są ciągle usypywane na dnie szelfu u wybrzeży miasta. Każda ma kształt palmy z falochronem dookoła, który oddziela je od wód Zatoki Perskiej. Tam też znajduje się jednej z najbardziej luksusowych hoteli świata – Hotel Atlantis, u którego podnóży znajdziemy m.in. park Atlantis Aquaventure.

Źródło: materiały własne

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.