Hongkong likwiduje restrykcje dla podróżnych

Jak poinformował szef administracji Hongkongu John Lee, od 29 grudnia zniesiona została większość restrykcji wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa. Zlikwidowane zostały ograniczenia dotyczące m.in. podróży.

Hongkong, foto: Frida Aguilar Estrada/ Unsplash

Hongkong to jedno z miejsc na świecie, które zaraz na początku pandemii wprowadziło surowe przepisy w walce z koronawirusem. Władze tego regionu utrzymywały je przez długi okres czasu aż do teraz.

Zgodnie z informacją przekazaną przez administrację Hongkongu, od czwartku zlikwidowane zostały wszystkie obostrzenia dotyczące podróży. Nie trzeba już m.in. wykonywać testów PCR przed przylotem.

Co więcej, zmiany tyczą się również obostrzeń związanych z życiem społecznym. Zniesiony został zakaz zgromadzeń w miejscach publicznych, a także obowiązek przedstawiania specjalnych przepustek podczas wchodzenia do niektórych miejsc.

Jedynym ograniczeniem, którego przestrzeganie nadal jest egzekwowane tyczy się maseczek. Nadal trzeba zasłaniać usta i nos w miejscach publicznych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.