Hiszpania 1 lipca dostępna dla zagranicznych turystów

Nowinę ogłosił w ostatni weekend premier Hiszpanii, Pedro Sánchez. Z pierwszym dniem lipca rząd znosi obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla turystów zagranicznych. Otworzenie granic to efekt wielotygodniowych prac rządu Hiszpanii nad koordynacją planów powrotu do turystyki.

fot. Unsplash

Dotychczas Hiszpanię odwiedzało rocznie ponad 80 milionów ludzi. Władze robią wszystko, by przyciągnąć ich z powrotem jak najwięcej.

„Hiszpania potrzebuje turystyki, a turystyka potrzebuje bezpieczeństwa (…). Gwarantujemy, że turyści nie będą narażeni na ryzyko, ani nie stanowią takiego ryzyka dla naszego kraju”

– zapewnił Sánchez

Po ponad dwóch miesiącach blokady i podporządkowywaniu się jednym z najsurowszych obostrzeń w Europie, w ośrodkach turystycznych mile widziani są nie tylko zagraniczni przybysze, lecz także sami Hiszpanie. Premier zachęca do spędzania świąt i innych okazji poza domem, oraz do udziału w ruszających już 8 czerwca ligowych meczach piłkarskich.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.