Historia powstania utworu „Lecimy do Dubaju”

VIX.N x PODRÓŻE Z HUBERTEM, czyli nikt nie prosił, ale każdy potrzebował. 2 października 2023 roku miała miejsce premiera utworu „Lecimy do Dubaju”, stworzonego spontanicznie przy współpracy z polskim artystą Vixenem. Poniżej możesz poznać kulisy powstania kawałku.

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, zimą 2021 roku. Postanowiłem podziękować Darkowi Szlagorowi, znanemu szerzej jako Vixen, polskiemu artyście, producentowi muzycznemu i raperowi, za muzykę, która towarzyszyła mi w wielu chwilach, również tych cięższych. Zaprosiłem Vixena i jego partnerkę na wyjątkowe wakacje do Dubaju. To miała być forma wdzięczności i okazja do stworzenia wspólnych wspomnień.

Półtora roku później odezwałem się do niego, aby pomógł mi nagrać utwór, który w założeniu miał służyć do dzielenia się swoimi wspomnieniami z Dubaju. Vixen zgodził się i nagrał 30 sekundowy refren, za co serdecznie mu dziękuję. Jednak to co wydarzyło się później, przerosło moje oczekiwania – ludzie zaczęli dopytywać się o pełną wersję utworu. Postanowiliśmy więc, że zrobimy piosenkę wraz z teledyskiem, która będzie się kojarzyła ludziom z wakacjami w Dubaju. I był to strzał w dziesiątkę, bo parę godzin od premiery, utwór został odsłuchany tysiące razy.

Oprócz mnie i Vixena, w tworzenie „Lecimy do Dubaju” zaangażowani byli inni utalentowani profesjonaliści. Tomek Kraj, znany w naszej społeczności jako Podróżniczy Tomek, to ghost producent muzyki dla wielu artystów i twórca projektu ghostbe.com. Razem ze mną stworzył setki piosenek na cały świat.

Dawid Schiemann, zwany w branży muzycznej jako Shimz, to inżynier mixu i masteringu, a prywatnie to mój kolega, z którym mieszkałem też kilka lat nad Zegrzem. Oprócz „Lecimy do Dubaju”, ostateczny szlif dał również kawałkom takim jak „Jagodzianki” i „Pistolet” Malika Montany i Mr Polski oraz „Tornado” Kiza i Wac Toji. Jest on także odpowiedzialny za produkcję utworu „Wrong Signs” do filmu „Jak Pokochałam Gangstera”. Więcej informacji na temat jego działalności możesz przeczytać na holyshimz.com.

Za realizację teledysku odpowiada Love Paras, jeden z najpopularniejszych, a zarazem niewielu operatorów dronów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Dzięki jego zdolnościom i doświadczeniu możesz podziwiać to arcydzieło. Portfolio i informacje na jego temat znajdziesz na 43lens.com.

Historia „Lecimy do Dubaju” to przykład, jak spontaniczne pomysły i pasja do muzyki mogą przerodzić się w coś więcej niż tylko wspomnienia. To także dowód na to, że muzyka ma moc łączenia ludzi.

Hubert 🤞

🔥 ZOBACZ TELEDYSK

🎧 PRZESŁUCHAJ „LECIMY DO DUBAJU” NA INNYCH SERWISACH STREAMINGOWYCH

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.