Himalaje po raz pierwszy od 30 lat widziane z odległości 200 km!

W indyjskim stanie Pendżab po raz pierwszy od 30 lat można było zobaczyć najwyższy łańcuch górski na Ziemi. Powodem zjawiska była świetna jakość powietrza.

Dla mieszkańców regionu Doaba w stanie Pendżab był to niespotykany widok. Niektórzy fotografowali i podziwiali Himalaje pierwszy raz w życiu. Mieszkańcy nie kryjąc zdumienia mówili, że to prawdziwy cud natury.

Jak informuje portal Tanie Loty, na poprawę jakości powietrza wpłynęły obostrzenia wprowadzone przez indyjskie władze z powodu pandemii koronawirusa. Ograniczenia dotknęły fabryki i transport publiczny, które w znacznym stopniu zanieczyszczają powietrze. 

Indyjskie miasta należą do jednych z najbardziej zanieczyszczonych na świecie – sześć z nich znajduje się w pierwszej 10-tce tego niechlubnego rankingu. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, zły stan powietrza powoduje rocznie ok. 7 mln przedwczesnych zgonów na świecie.

Źródło: Tanie Loty

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.