Gruzja już bez obostrzeń związanych z pandemią

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

15 czerwca Gruzja zniosła wszystkie obostrzenia graniczne. Oznacza to zniesienie obowiązku posiadania certyfikatu covidowego lub negatywnego testu na Covid-19 przy wjedzie do Gruzji, niezależnie od statusu zaszczepienia na Covid-19.

Gruzja dołącza do coraz szerszego grona państw, które zniosły wszystkie obostrzenia covidowe na swoim terytorium. Przypieczętowaniem zniesienia obostrzeń jest zlikwidowanie obostrzeń granicznych przy wjeździe do Gruzji od 15 czerwca.

Turyści już nie będą musieli martwić się ceryfikatami covidowymi i testami podczas podróży do Gruzji. Wszystko to już przeszłość, a przylot lub przyjazd na teren Gruzji odbywa się jak przed pandemią.

Ostatki związane z pandemią na terenie Gruzji to parę przepisów: nakaz zasłaniania ust i nosa w transporcie publicznym i placówkach medycznych. Należy się spodziewać, że w czasie kilku tygodni zniknie obowiązek maseczek z transportu publicznego i turysta nie będzie zmuszony martwić się o zasłanianie ust i nosa gdziekolwiek.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.