Grecja znosi restrykcje wjazdowe i otwiera się dla wszystkich turystów

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Pozytywne zmiany płyną do nas z Grecji tuż przed latem! Od 1 maja Grecja znosi obostrzenia wjazdowe i certyfikaty covidowe. Oznacza to, że Grecję można już odwiedzać swobodnie, niezależnie od przyjęcia szczepionki tak jak to było przed pandemią.

Fot: Santorini, Grecja/ Tânia Mousinho, Unsplash

Jeśli ktoś z was planował urlop w Grecji lub zdecydował się spędzić w tym państwie swoje wakacje, to czekają na was same ułatwienia i wczasy jak w 2019 roku i wcześniej.

Od 1 maja Grecja znosi zarówno obostrzenia wjazdowe, jak i ceryfikaty covidowe.

W praktyce oznacza to, że przylatując lub przyjeżdżając do Grecji nie musimy martwić się czymkolwiek związanym z covidem, nie ważne czy przyjęliśmy szczepionkę czy nie. Dodatkowo zniesienie certyfikatów covidowych oznacza ich brak w przestrzeni publicznej, także nie będą one wymagane już nigdzie.

Tak pozytywne informacje tylko zachęcają człowieka do spędzenia wakacji w pięknej, słonecznej Grecji. Kto z was się wybiera do Grecji w tym roku?

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.