Grecja zamierza opodatkować mieszkania na Airbnb

Grecja zamierza wprowadzić nowe przepisy regulujące korzystanie z platformy Airbnb. Od nowego roku będą one miały zastosowanie do właścicieli nieruchomości, którzy wynajmują swoje domy i mieszkania krótkoterminowo.

Foto: orva studio/ Unsplash

Nowe regulacje mają na celu rozwiązanie problemu unikania opodatkowania oraz nieuczciwej konkurencji w branży hotelarskiej. Główną zmianą jest obowiązek opodatkowania przychodów z wynajmu nieruchomości na platformie Airbnb. Oznacza to, że osoby wynajmujące swoje mieszkania na krótki okres czasu zostaną objęte obowiązkiem płacenia podatków od uzyskanych przychodów. Nowe zasady nakładają także surowsze kary za unikanie opodatkowania, co ma odstraszyć osoby, które próbują uniknąć obowiązków podatkowych.

Kostis Hatzidakis, minister gospodarki i finansów Grecji, twierdzi, że nowe przepisy mają na celu stworzenie uczciwych warunków w branży turystycznej. Unikanie opodatkowania przez właścicieli nieruchomości na Airbnb powoduje napięcia w sektorze hotelarskim

Źródło: news.gtp.gr

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.