Grecja zakazuje wstępuje na wyspę Chrissi

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Grecja zakazała wstępu na jedną ze swoich najpiękniejszych wysp. Co roku tysiące turystów odwiedzało wyspę Chrissi, jednak w tym sezonie nie będzie to możliwe. Chrissi pozostanie zamknięta aż do 31 października. Dlaczego?

Chrissi to niezamieszkała grecka wyspa 15 kilometrów od wybrzeży Krety. Jej łączna powierzchnia to zaledwie 5 kilometrów kwadratowych. Nie przeszkadzało to jej być rok w rok odwiedzana przez tłumy turystów. Ten stan rzeczy nie powtórzy się jednak w tym roku.

W wakacje 2022 roku turyści nie będą mogli się cieszyć urokami wyspy Chrissi. A cieszyć się było czym, bo na wyspie panuje klimat subtropikalny, plaże są piękne i czysto piaszczyste, a woda ma błękitny kolor rodem z najpiękniejszych plaż Oceanii.

Zakaz wstępu na wyspę został ustanowiony do 31 października 2022 roku. Chrissi została zamknięta ze względu na ochronę jej przyrody. Oprócz pięknych plaż ta wyspa ma też unikatowe wydmy i cudowne gaje cedrowe.

Niestety wszystkie dobra natury były z roku na rok coraz bardziej zadeptywane i niszczone przez masę turystów. Na wyspie zalegają też niesprzątane przez turystów śmieci. Zdaniem greckich władz, Chrissi trzeba zamknąć chociaż na rok, aby pozwolić odrodzić się przyrodzie na wyspie.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.