Grecja: wracają ograniczenia w regionach turystycznych

Od 25 sierpnia w wielu popularnych greckich miejscach zostaną wprowadzone dodatkowe restrykcje mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Zakynthos, zdjęcie: moorpheus/ Pixabay

Wszystkie wydarzenia publiczne odbywające się w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na zewnątrz mają się odbywać z udziałem maksymalnie 50 osób – dotyczy to również m.in. wesel i pogrzebów.

Ponadto właściciele restauracji i obiektów rozrywkowych będą musieli zamykać swoje lokale do północy, zaś otwierać dopiero od 7 rano. Nie dotyczy to usług na wynos, które będą mogły być świadczone w godzinach nocnych, ale z zachowaniem odległości 1,5 metra między klientami.

Gminami objętymi wyżej wymienionymi przepisami są: Antiparos, Katerini, Kos, Mykonos, Paros, Rodos Thira, Volos i Zakynthos. Dodatkowo, restrykcje mają zostać wprowadzone w regionach Attyki, Krety i Wschodniej Macedonii-Tracji oraz w jednostkach peryferyjnych Kardicy, Korfu, Larisy, Pelli, Pierii, Półwyspu Chalcydyckiego i Salonik.

Za nieprzestrzeganie obowiązujących do 31 sierpnia przepisów będą groziły grzywny. Dla uczestników imprez organizowanych niezgodnie z prawem, przewiduje się nawet 150 euro kary.

Źródło: Onet

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.