Grecja: władze przedłużają obostrzenia

Rząd Grecji postanowił nie poluzowywać restrykcji co najmniej do 7 stycznia 2021 r. Powodem jest pogorszenie się w ostatnim czasie sytuacji epidemiologicznej w tym kraju.

Skiathos, zdjęcie: Skiathos Greece/ Unsplash

Przez kolejny miesiąc mieszkańcy Grecji nie mogą podróżować między regionami – wyjątek stanowią wyjazdy w celach służbowych. Od 21 do 5 muszą również przestrzegać godziny policyjnej, podczas której można wychodzić z domów tylko do pracy, apteki, szpitala, czy na krótkie spacery ze zwierzętami. Ponadto do 7 stycznia wszystkim mieszkańcom tego kraju nakazuje się zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych. 

Greckie ograniczenia dotyczące wjazdu mają obowiązywać co najmniej do 14 grudnia. Wszyscy podróżujący z zagranicy muszą przed podróżą wypełnić specjalny formularz. Oprócz tego, zmuszeni są oni do przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa, wykonanego w ciągu 72 godzin przed wyjazdem.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.