Grecja: wjazd dla zaszczepionych osób bez ograniczeń?

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis pragnie, aby osoby, które posiadają dokument potwierdzający szczepienie przeciwko COVID-19 mogły bez problemu wjeżdżać do kraju.

Kyriakos Mitsotakis, zdjęcie: European People’s Party/ Flickr

Jak powiedział Mitsotakis w wywiadzie dla Bloomberga, jego kraj dąży do tego, aby turyści, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia, mogli bez wykonywania testów i odbywania kwarantanny podróżować do Grecji. Dla osób niezaszczepionych nadal byłoby obowiązkowe przedstawienie negatywnego wyniku testu na COVID-19.

Ponadto premier Grecji namawiał inne kraje europejskie do stworzenia wspólnotowego świadectwa szczepień. Oznacza to, że osoby zaszczepione posiadające ten dokument, mogłyby bez żadnych problemów podróżować do wielu państw.

Obecnie nie wiadomo, czy ten pomysł zostanie zrealizowany. Głównym powodem jest opóźnienie w dostawie szczepionek, za co niedawno została skrytykowana przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.