Grecja likwiduje wszystkie restrykcje wjazdowe

TANIE LOTY: 15 minut przed innymi – KLIKNIJ, aby włączyć

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez greckie władze, od 2 maja kraje ten zniesie wszystkie restrykcje wjazdowe, które wprowadzono z powodu COVID-19. Tyczy się to również osób niezaszczepionych.

Parga, foto: CALIN STAN/ Unsplash

Grecja to kolejny kraj Europy, który ogłosił całkowite zniesienie restrykcji związanych z podróżowaniem – wcześniej zrobiła to m.in. Dania, Czarnogóra, Islandia, Chorwacja, Holandia czy Czechy. Decyzja została podjęta po przeanalizowaniu sytuacji epidemicznej w kraju.

W związku z tym, od 2 maja wszystkie osoby podróżujące do Grecji nie będą musiały już przedstawiać dowodu szczepienia czy negatywnego wyniku testu na koronawirusa – dotyczy to również osób niezaszczepionych.

Oprócz zniesienia restrykcji wjazdowych, grecki rząd postanowił, że zlikwiduje obostrzenia dotyczące życia społecznego. Od 1 maja nie będzie już potrzebne okazywanie Unijnego Certyfikatu COVID podczas wchodzenia m.in. do restauracji i kawiarni, a od 1 czerwca zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych miejscach publicznych.

Przypominamy o naszej codziennie aktualizowanej liście, na której znajdziecie wszystkie kraje bez restrykcji wjazdowych.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.