Grecja będzie przygotowywać cyfrową turystyczną mapę kraju

Grecki minister turystyki zapowiedział, że kraj stworzy w pełni cyfrową turystyczną mapę państwa. W wirtualnej Grecji mamy znaleźć wszystkie wyspy, miasta i miasteczka, bez wyjątków.

Fot: Jaime Arrieta, Unsplash

W Grecji szykuje się prawdziwa cyfrowa rewolucja. Co byście powiedzieli na mapę, ale nie taką papierową, ale wygodną i obsługiwaną przez smartfona? Ktoś powie, że przecież istnieją Google Maps i inne produkty z mapami. Tak! Ale… ta mapa byłaby o wiele bardziej szczegółowa, zawierałaby wszystkie, nawet najmniejsze wioseczki na dalekich wyspach i pełniłaby funkcję trochę przewodnika turystycznego. Na taki właśnie pomysł wpadła Grecja.

Wirtualna mapa Grecji w zasięgu każdego smartfona

Na początku zeszłego tygodnia podczas posiedzenia zarządu Greckiej Narodowej Organizacji Turystyki (GNTO) ministerka turystyki Olga Kefalogianni zaproponowała pomysł cyfrowej mapy turystycznej. Ma to być część cyfrowej transformacji greckiej organizacji turystycznej. Mapa turystyczna w cyfrowej wersji ma pokazać każdy region, miasto, wyspę i miasteczko, unikatowe cechy, punkty orientacyjne, miejsca i lokalne produkty spożywcze – tak pisze portal Greek Travel Pages.

To nie jedynie działanie podjęte w kierunku digitalizacji i ulepszenia greckiej turystyki, ale zdecydowanie najciekawsze z perspektywy potencjalnego turysty.

Źródło: turystyka.rp.pl/popularne-trendy/art39708101-kazdy-grecki-region-miasto-wyspa-i-miasteczko-znajdzie-sie-w-smartfonie-turysty

Tło: CALIN STAN, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.