Gdzie oglądać Mundial 2022 w Dubaju? Lista stref kibica!

Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Katarze zbliżają się wielkimi krokami. Turniej wystartuje już za mniej niż dwa tygodnie. Dubaj ze względu na bliskość do Kataru stał się jednym z centrów aktywności związanej z Mundialem. W mieście powstały liczne strefy kibica, w których będziecie mogli w komfortowych warunkach obejrzeć piłkarskie zmagania. Zapraszam was do zapoznania się z listą najlepszych stref kibica w Dubaju na nadchodzące piłkarskie święto.

 • The Football Park w dzielnicy DIFC – tą strefę kibica znajdziecie w dzielnicy DIFC, czyli dzielnicy Międzynarodowego Centrum Finansowego w Dubaju. Strefa kibica będzie mieściła się na poziomie Gate Avenue, czyli dachu jednego z charakterystycznych wieżowców w tej dzielnicy. Strefa będzie otwarta przez cały turniej. Na miejscu będziecie mogli znaleźć posiłki a la carte, napoje premium, na miejsce będziecie mogli zamówić szofera, a już na miejscu mogą pojawić się nawet byłe gwiazdy piłki nożnej. Zainteresowanie biletami możecie wyrazić wysyłając maila na: [email protected].
 • The Football Deck by Belgian Café Dubai Festival City w Dubai Festival City – w tym miejscu będziecie mogli obejrzeć wszystkie mundialowe mecze, napić się piwa i najlepszych dań dostępnych w pubie, a także oczywiście rozkoszować się dużymi ekranami w jakości HD. Najbardziej entuzjastyczni fani będą mogli nawet pomalować twarze w barwy swojego państwa. Dostępny będzie również taras na zewnątrz Crowne Plaza z widokiem na rzekę i miasto. ➡ LOKALIZACJA
 • Official FIFA Fan Festival w dzielnicy Harbour – Dubaj wraz z Londynem, miastem Meksyk, Rio De Janeiro, Sao Paulo i Seulem został wybrany miastem-gospodarzem oficjalnej strefy kibica FIFA. W strefie nie zabraknie międzynarodowych DJ-ów, lokalnych muzyków i legend FIFA, a niektóre wydarzenia zostaną wzbogacone o dźwięk 4D. Dubajski Festiwal Kibica FIFA będzie sponsorowana przez BudX i będzie znajdować się w Dubai Harbour z widokiem na nadbrzeże miasta. Strefa będzie się znajdować w tych okolicach ➡ LOKALIZACJA
  Strefa będzie czynna od 12:00 do 3:00 w nocy od 20 do 28 listopada i 15:00 do 4:00 w nocy od 29 listopada do 18 grudnia
 • FIFA Pop Up w Address Dubai Marina – w hotelu Address Dubai Marina na terenie dubajskiej Mariny zorganizowana zostanie strefa kibica POP UP. Od ćwierćfinału aż do finału wymagane będzie wydanie minimum 150 dirhamów na terenie strefy kibica. Strefa będzie otwarta przez całe mistrzostwa. Miejsce można rezerwować pod numerem telefonu: 04 436 7777. ➡ LOKALIZACJA
 • Zero Gravity – jedna z najżywszych stref kibica będzie się znajdować w restauracji Zero Gravity, a znajdziecie ją tutaj: ➡ LOKALIZACJA. Na ogromnych ekranie mają być tam wyświetlane wszystkie spotkania, a strefa będzie otwarta przez cały Mundial. Lokalizacja restauracji jest wprost genialna, tuż przy Marinie i Palm Jumeirah.
 • FanZone by McGettigan’s w Dubai Media City – oficjalna strefa kibica stworzona przez McGettigan’s będzie położona w Amfiteatrze w Dubai Media City, ➡ LOKALIZACJA. Strefa ma pomieścić do 5 tysięcy fanów, włączając w to trawnik przed sceną. Wszyscy będą mogli oglądać piłkarskie zmagania na wielkim ekranie najwyższej jakości. Będzie można tam też pojeździć na rolkach, zobaczyć choinki i grotę Świętego Mikołaja. Strefa będzie otwarta przez cały turniej.
 • ISD World Cup Fanzone w Dubai Sports City – w Dubai Sports City, które znajduje się tutaj (➡ LOKALIZACJA) powstanie strefa kibica na świeżym powietrzu na około 5 tysięcy osób. Na miejscu znajdziecie wiele telewizorów do oglądania meczów, a jak zgłodniejecie to możecie zamówić coś w licznym barach lub food truckach. Jest też opcja dla VIP-ów, wyposażona w obsługę lokaja i wyszukanie dania, która kosztuje 75 dirhamów od osoby za wejście.
 • The Stadium at The Irish Village w dzielnicy Garhoud – chcecie obejrzeć Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w ogromnym i klimatycznym obiekcie? The Irish Village organizuje ogromną strefę kibica w Dubai Duty Free Tennis Stadium, czyli tutaj (➡ LOKALIZACJA). Ekran będzie miał aż 36 metrów, a do wejścia nie trzeba będzie żadnej rezerwacji. Napoje bezalkoholowe będą dostępne w pubie na miejscu. Strefa będzie otwarta codziennie.
 • Fan zone at Soul Beach w Ja Jebel Ali Hotel’s – ta strefa będzie znajdować się w klubie plażowym JA Jebel Ali Beach Hotel’s Soul Beach, którego znajdziecie tutaj (➡ LOKALIZACJA). Wszystkie spotkania będą tu pokazywane na ekranie na świeżym powietrzu. Znajdziemy tu też ogromny ogólny basen i odcinek basenu z dostosowanymi telewizorami do oglądania podczas kąpieli. Koszty w strefie kibica, przykładowe: 300 dirhamów za leżak (minimalny wydatek na osobę), łóżka na basenie 600 dirhamów (minimalny wydatek na 2 osoby), w restauracji trzeba wydać minimum 1200 dirhamów na 4 osoby. Rezerwacji można dokonać pod numerem: 04 814 5126
 • Press Play – ta strefa będzie się znajdować w Jebeli Ali, tuż przy Ibn Battuta Press Play, okolice znajdziecie tutaj: (➡ LOKALIZACJA). Będzie to ogromna, licencjonowana strefa kibica, która pokaże wszystkie 63 spotkania na ekranie o powierzchni 250 metrów kwadratowych. Na miejscu będą odbywały się koncerty i inne wydarzenia rozrywkowe. Dla głodnych przygotowana food trucki z kuchniami z całego świata.
 • Football Fan Zone Tent at Address Beach Resort w Jumeirah Beach Residence (JBR) – hotel Address Beach Resort stworzył własną strefę kibica, którą znajdziecie tutaj (➡ LOKALIZACJA). Strefa będzie otoczona zielenią i położona o krok od plaży Jumeirah i wyspy Bluewaters. Będzie to w pełni klimatyzowany namiot na 250 miejsc, wyposażony w wiele telewizorów i dekoracje mundialowe. Strefa będzie otwarta codziennie od 12:30 do 2:00 w nocy. Kontakt do strefy: [email protected] (04879 8866).
 • The Beach Fan Zone – tutaj znajdziemy w pełni licencjonowane 4 strefy kibica, które razem pomieszczą do 1000 osób (➡ LOKALIZACJA). Każda z nich została nazwana i obejmuje: The Beach Stadium, Tiger Bar, Wavebreak Deck i Garden.
 • Soho Garden‘s Mega Fan Zone in Meydan, Nad Al Sheba – Meydan, czyli popularne miejsce życia nocnego w Dubaju, też przygotowało własną strefę kibica (➡ LOKALIZACJA). Znajdziecie tu duże ekrany, miejsca VIP, drinki i puby – nie ma futbolu bez imprezy!
 • Social Fan Zone by ITP Live na Palm Jumeirah – ITP Live nawiązało współpracę z Social Distrikt on the Palm i razem stworzyli ogromną strefę kibica, która obejmie osiem restauracji i dwa bary (➡ LOKALIZACJA). Strefa będzie czynna codziennie od 9:00 do 2:00 w nocy.
 • Jumeirah Emirates Towers w World Trade Center – strefa kibica w Jumeirah Emirates Towers jest najnowsza ze wszystkich w Dubaju ( ➡ LOKALIZACJA). Piękny widok na Muzeum Przyszłości i luksus ucieszy wymagającego kibica. Strefa będzie otwarta przez całe mistrzostwa i pomieści do 500 osób.

Źródło/ Zdjęcie w tle: Fauzan Saari on Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.