Gdańsk wprowadzi nową opłatę lotniskową od 1 listopada

Nowa opłata pojawi się w taryfikatorze opłat Portu Lotniczego w Gdańsku im. Lecha Wałęsy. Linie lotnicze od 1 listopada będą płacić dodatkowe 8 złotych, które ma iść na ochronę oraz kontrolę bezpieczeństwa pasażerów i ich bagażu.

Fot: magro_kr

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego zatwierdził nową opłatę, która już od 1 listopada będzie widnieć w taryfikatorze opłat lotniska w Gdańsku. Czego będzie dotyczyć nowa opłata lotniskowa w Gdańsku? Port w Rębiechowie tłumaczy, że pieniądze z nowej opłaty pójdą na zapewnienie ochrony i kontroli bezpieczeństwa pasażerom, oraz kontroli bezpieczeństwa ich bagażu.

Nowa opłata od 1 listopada

Nowy taryfikator wejdzie w życie 1 listopada, a nowa opłata będzie wynosić dokładnie 8 złotych. Będzie ona pobierana od każdego pasażera, który będzie odlatywał z gdańskiego lotniska. Wyłączone z opłaty będą osoby, które wykonują w Gdańsku jedynie transfer oraz dzieci do 2 lat.

Opłata jest skierowana na pasażera, ale jak to zawsze bywa, zostanie ona pewnie wliczona w cenę biletu przewoźnika. Port lotniczy w Gdańsku tłumaczy, że był zmuszony wprowadzić taką opłatę, gdyż od wielu lat nie podnosił cen ani opłat, pomimo szalejącej inflacji i zmiany wartości pieniędzy. Zarząd lotniska zapewnił też, że nie planuje dalszych nowych opłat lub powiększania dotychczasowych.

Źródło: rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/gdansk-wprowadzi-nowa-oplate-lotniskowa–18903.html

Zdjęcie w tle: Maciek Lulko

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.