Francja zafunduje turystom darmowe testy na obecność COVID-19!

Świetna informacja płynie do nas prosto z Francji. Władze francuskie zapowiedziały, że tego lata testy PCR na obecność koronawirusa będą bezpłatne dla turystów. Oznacza to, że niezależnie czy jesteśmy już po szczepieniu czy bez, jako osoby zdrowe będziemy mogli cieszyć się urlopem bez dodatkowych kosztów!

Zaczyna się sezon wakacyjny, a skutkiem rozpoczęcia sezonu letniego jest bardzo mocna ofensywa europejskich państw, by tylko przyciągnąć do siebie turystę.

Potężnego asa z rękawa wyciągnęli Francuzi. Po pierwsze, będą jednym z krajów używających certyfikatu szczepionkowego, czyli w praktyce będą wpuszczać zaszczepionych turystów bez żadnych restrykcji.

Nie każdy jednak ma okazje lub chce się zaszczepić. Nie będzie to problem, jeśli ktoś chce się wybrać to Francji. Turystom będzie przysługiwał darmowy i obowiązkowy (by uniknąć kwarantanny) test PCR! Jest to ogromna oszczędność, bo wcześniej testy o tej specyfice kosztowały ponad 400 złotych.

W praktyce oznacza to, że każdy zdrowy, nieważne czy zaszczepiony, czy niezaszczepiony, będzie mógł cieszyć się urlopem we Francji bez dodatkowych kosztów.

Źródło

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Pilot wycieczek, twórca podcastów i copywritter. Kocha zwiedzać miasta i szukać historii ludzi podczas podróży. Miłośnik Wietnamu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i państw byłego Bloku Wschodniego.