Francja idzie śladem Niemiec. Specjalny bilet kolejowy zostanie wprowadzony już w przyszłym roku!

Podobnie jak Niemcy, Francja również planuje wprowadzić rewolucyjne rozwiązanie w podróżach kolejowych. Latem przyszłego roku w kraju rozpocznie się program miesięcznych biletów kolejowych, które pozwolą na nieograniczone podróżowanie pociągami regionalnymi i międzymiastowymi TER za jedyne 49 euro.

Foto: music4life/ Pixabay

Miesięczny bilet kolejowy, który będzie dostępny za około 49 euro na trasach kolei regionalnych i międzymiastowych TER, ma umożliwić pasażerom swobodne podróżowanie po całym kraju. Tego rodzaju inicjatywa to odpowiedź na ograniczenia w podróżach lotniczych wprowadzone na początku tego roku. Co więcej, ruch ten ma na celu zwiększenie atrakcyjności kolei jako środka transportu oraz promowanie bardziej zrównoważonych sposobów podróżowania. Takie bilety były już wcześniej wprowadzone w innych krajach, w tym w Niemczech, gdzie odniosły ogromny sukces, zachęcając podróżnych do wybierania kolei jako środka transportu.

Prezydent Francji, Emmanuel Macron, ogłosił tę inicjatywę, zaznaczając, że władze regionalne Francji już wyraziły zgodę na jej wprowadzenie. To znaczący krok w kierunku poprawy infrastruktury kolejowej i zwiększenia dostępności transportu publicznego.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.