Francja przedłuża godzinę policyjną

Zgodnie z informacją jaką przekazał premier Francji Jean Castex, od 16 stycznia w godzinach od 18 do 6 na terenie całego kraju będzie obowiązywać godzina policyjna.

Paryż, zdjęcie: Jace i Afsoon/ Unsplash

Ograniczenie, które zacznie obowiązywać od soboty, nie będzie dotyczyło osób wracających z pracy. Mimo to, wszystkie biznesy lub usługi, z których mogą skorzystać mieszkańcy, jak i cudzoziemcy będą zamykane o godzinie 18:00.

To nie jedyne ograniczenie, które zostało zaostrzone. Osoby przybywające do Francji z krajów spoza Unii Europejskiej będą musiały posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Szef francuskiego rządu zapewnił jednak, że sytuacja związana z epidemią jest pod kontrolą, a trzeci lockdown na razie nie jest brany pod uwagę. Natomiast w przypadku pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej, władze w każdej chwili mogą ponownie zamknąć kraj.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Interesuje się piłką nożną oraz - co nie może dziwić - ekonomią. Jego marzeniem jest zwiedzić Azję, a także przejechać legendarną Route 66.