Francja rezygnuje z paszportów szczepionkowych

Dubaj 2022, pomocnik planowania – KLIKNIJ, aby włączyć

Niedawno francuskie władze ogłosiły, że zlikwidują obowiązek przedstawiania Unijnego Certyfikatu COVID podczas wchodzenia do miejsc użyteczności publicznej, a także zrezygnują z nakazu zakładania masek w pomieszczeniach zamkniętych. Zmiany wejdą w życie od 14 marca.

Paryż, foto: Anthony DELANOIX/ Unsplash

Z dnia na dzień odnotowuje się coraz mniej przypadków zakażeń koronawirusem we Francji. Z tego powodu, rząd Francji postanowiły, że od poniedziałku zniesie niektóre obostrzenia.

Już od 14 marca zlikwidowany zostanie paszport covidowy, który jest obecnie potrzebny, aby wejść m.in. do centrów handlowych, klubów, restauracji, kin, muzeów czy parków rozrywki. Unijny Certyfikat COVID nie będzie również sprawdzany w transportach dalekobieżnych oraz w hotelach. Szpitale i domy opieki – to jedyne miejsca, gdzie ograniczenie będzie dalej obowiązywało.

Tego samego dnia, kiedy wycofany zostanie paszport covidowy, poddany likwidacji będzie również obowiązek zasłaniania ust i nosa w zamkniętych miejscach publicznych. Wyjątek mają stanowić jedynie placówki medyczne, domy opieki, a także transport publiczny.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.