Francja: alpinista otrzymał połowę skarbu, który znalazł na Mont Blanc

Wspinacz, który w 2013 roku natknął się na pudełko pełne szmaragdów, rubinów i szafirów, zakopanych przez dziesięciolecia na francuskim Mont Blanc, otrzymał teraz połowę znalezionego przez siebie skarbu.

Mount Blanc, foto: Jacques Dillies/ Unsplash

Do sytuacji doszło osiem lat temu na najwyższym szczycie Alp. Mężczyzna, który wolał zachować anonimowość odkrył pudełko pełne klejnotów. Znajdowały się tam szmaragdy, rubiny i szafiry. Po przekazaniu skarbu policji, usłyszał on tylko pochwałę za zachowanie się zgodnie z prawem.

Teraz jednak zwrócono mu połowę zawartości skrzynki. W zamian za prawidłową postawę, otrzymał klejnoty o wartości 150 tys. euro.

Według urzędników, pudełko wypełnione drogocennymi klejnotami pochodziło z lotu wykonywanego przez linie Air India w 1966 r. Samolot, który wykonywał połączenie z Bombaju do Nowego Jorku rozbił się w Alpach w pobliżu Mont Blanc. W katastrofie zginęło 117 osób.

Źródło

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.