Fly Arna zawiesza wszystkie loty z powodu kłopotów finansowych

Fly Arna, czyli tania ormiańska linia lotnicza, zawiesza wszystkie operacje lotnicze na czas nieokreślony. Jako powód wskazują zmiany operacyjne, nieoficjalnie mówi się o problemach finansowych.

Fot: Fly Arna on Facebook

Fly Arna to tania ormiańska linia lotnicza z siedzibą w stolicy Armenii, Erywaniu. Została założona przez innego taniego przewoźnika, Air Arabia oraz unduszu interesów narodowych Armenii, będącego własnością rządu Armenii. Linia zadebiutowała w 2021 roku, czyli zaledwie 3 lata temu. Teraz nad młodą ormiańską linią lotniczą stanęły czarne chmury, gdyż Fly Arna zawiesiła swoje wszystkie loty do odwołania.

Fly Arna zawiesiła wszystkie operacje lotnicze

Na stronie przewoźnika możemy znaleźć komunikat o następującej treści: „Loty linii lotniczych Arna są obecnie wstrzymane, ponieważ firma przechodzi zmiany operacyjne. Przewoźnik aktywnie pracuje nad wznowieniem swoich usług i czeka na powitanie pasażerów wkrótce z powrotem na pokładzie”. Co więcej, Air Arabia grup, połowiczny właściciel Fly Arna, zabrał z Erywania jeden z samolotów przewoźnika. Komunikat wskazuje na zmiany operacyjne, ale ze śledztw dziennikarzy ormiańskich, obserwacji portali branżowych i wypowiedzi polityków wynika, że są to poważne problemy strukturalne i finansowe. Fly Arna może mieć problemy, aby ponownie stanąć na nogi.

Źródło: simpleflying.com/fly-arna-suspends-halts-flights-jan-2024/

Tło: Fly Arna on Facebook

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.