FlixBus wstrzymuje kursy do Włoch, Czech i Słowacji

Do połowy kwietnia popularny przewoźnik nie będzie kursował do południowych sąsiadów i na Półwysep Apeniński. 

Zdjęcie: materiały prasowe

Zmiany w rozkładach kursów włoskich obowiązują od 11 marca i potrwają aż do 3 kwietnia. Z polskiej perspektywy bardziej dotkliwe będą jednak zmiany poczynione w rozkładach do Czech (od 14 marca) i na Słowację (od 13 marca). Zawieszenie kursów potrwa 30 dni. 

Zważywszy na zaistniałe okoliczności, FlixBus wprowadza możliwość zwrotu biletów bez dodatkowych opłat. W każdej chwili można również anulować swój przejazd. O wszystkich wstrzymanych trasach pasażerowie będą poinformowani bezpośrednio przez przewoźnika. 

— Przepraszamy za powstałe niedogodności i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy w stanie ponownie dowieźć wszystkich pasażerów do ich miejsc docelowych. Aktualizacje dotyczące nowych wytycznych od odpowiedzialnych władz oraz zmian dotyczących naszych połączeń będą publikowane na naszej stronie – podaje przewoźnik.

Wszystkie inne kursy FlixBusa funkcjonują bez zmian. Jak podaje sama spółka, autokary są „kontrolowane pod kątem stanu czystości wnętrz po każdym kursie”.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Autor:

Wiktor Kusak

Student ekonomii pasjonujący się podróżami i pieszymi wycieczkami górskimi. Jego marzeniami są zwiedzenie Azji, a także przejechanie legendarnej Route 66.