Flixbus pojedzie z Polski aż do Finlandii

Niemiecki przewoźnik autokarowy zmodyfikuje swoją stałą trasę z Warszawy do Tallina, przedłużając ją do miejscowości Vaasa w Finlandii. Oznacza to, że Flixbus będzie pokonywał po drodze trasę do Helsinek promem, co będzie już w cenie biletu. Zaktualizowane połączenie wystartuje pod koniec lipca.

Fot: Helsinki/ Tapio Haaja, Unsplash

Flixbus podjął decyzję o modyfikacji swojej stałej trasy rejsowej, która prowadziła z Warszawy przez Litwę, Łotwę, aż do Tallina w Estonii. Już od 27 lipca autobusy niemieckiego przewoźnika będą dojeżdżać bezpośrednio do Finlandii, przejeżdżając przez jej stolicę, Helsniki, a kończąc swój bieg w miejscowości Vaasa.

Przejazd całej trasy ma potrwać 28 godzin i 5 minut. W cenie biletu do Finlandii jest zawarty również bilet na prom z Tallina do Helsinek, który jest niezbędny do przeprawy z Estonii do Finlandii najkrótszą trasą. Długość trasy wyniesie prawie 1600 kilometrów.

W Polsce autokary będą wyjeżdżać z Warszawy i będą przejeżdżać przez takie miasta jak: Łomża, Suwałki, na Litwie przez Kowno i Szawle, w Łotwie przez Rygę, w Estonii przez wspomniany wcześniej Tallin, a w Finlandii Flixbusy poza Helsinkami będą pokonywać trasę po południowo-zachodniej Finlandii. Będą to takie miasta jak: Espoo, Turku, Rauma i Pori.

Źródło/ Tło: Joel Tinner, Unsplash

Autor:

Bartosz Jaglarz

Student dziennikarstwa, reportażysta i podróżnik. Fan motorsportu, pilot wycieczek turystycznych na Bałkanach i miłośnik podcastów, które sam również robi. Z turystyką związany od wielu lat, z wykształcenia technik obsługi turystycznej, gigantyczny gaduła i entuzjasta budownictwa z bloku wschodniego.